top of page
 • תמונת הסופר/תמזל יעקב

עקרונות בעיצוב חדר הפעוטות

עיצוב חדר לקטנטנים , כך שירגיש נעים וייצור עבורנו ועבור ילדינו מקור הנאה וסביבה מאפשרת התפתחות תקינה. תינוק או תינוקת חדשים שמגיעים לעולם הם אירוע מרגש מאין כמותו, זו התחלה חדשה שטומנת בחובה כל כך הרבה אושר, אהבה, ואינספור חוויות חדשות ומיוחדות. אך רגע לפני, עלינו ההורים מוטלת האחריות לעצב עבורם מרחב בטוח, נעים ומוגן ולא פחות חשוב להפוך אותו לאישי , מעוצב וייחודי , אלה מאפשרים התפתחות חיובית של הילד ויצירת אנרגיות חיוביות עבור שני ההורים, החדר הוא מרכיב חשוב בדרך שלנו להמשיך ולעטוף את הקטנטנים בחום ואהבה, וליצור עבורם סביבה שבה יוכלו לחוות את כל השלבים הראשונים והמרגשים.

מודולריות

חדר התינוק צריך להכיל מרכיבים בסיסיים שעליהם יהיה ניתן להשלים ולהוסיף על פי יכולת, תקציב , טעם , מצב נתון וכו'


הבטיחות והבריאות

 • תמיד מומלץ אם אפשר ,להקצות לתינוק חדר מואר שמקבל שמש במהלך היום , חדר זה לרוב אין בו עובש ורטיבות שעשויים להזיק לתינוק .

 • שימוש בצבעים לא רעילים , עבור הרהוט והקירות

 • פינות מעוגלות בפרטי הרהוט הנבחרים

 • אפשרות להנמכה והגבהת מזרון התינוק שיהיה נוח להורים המטפלים -ובבוא הזמן תמנע האפשרות שהילד ייפול מהמיטה .

 • מזרון איכותי שיאפשר שינה נוחה ובריאותית עבור הילד

 • מגירות שנפתחות ונסגרות בצורה חלקה ובטריקה שקטה

 • משטח רצפה חלק נעים למגע , בלי מרצפות עקומות או פאנלים בולטים של פרקט.

פרקטיות – נוחות תפקודית

חשוב לתכנן מראש היכן ימוקם כל אחד מפרטי הרהוט כך שמתאפשר מרחב תנועה ונגישות נוח וקל אל התינוק ויחד איתו .

לדאוג לתאי אחסון מספיקים ונגישים לשימוש מהיר

בהירות וניקיון עיצובי

ברכישת פרטי הרהוט הגדולים יחסית מומלץ לשים לב שהצבעים שלהם יהיו ניטרליים על מנת שלא יגבילו את עיצוב כלל החדר , כך להעדיף את אלו שהם בגוון עץ טבעי , בגוון לבן או אפור או שילובים שלהם , הצבעים והאופי יקבעו על פי הפרטים הקטנים .


קונספט

התחילו בחיפוש השראה מתאימה ולא לטבוע בים האפשרויות שנחשפים אליהם באינטרנט ,תוכלו להיכנס לאתרים כמו פינטרסט , אינסטגרם או google images .


צעדים שיובילו לעיצוב החדר הרצוי והמתאים!

 1. השיגו לעצמכם מטר , בצעו מדידה של חדר התינוק המיועד , נסו להבין היכן יעמדו בו הרהיטים באופן מיטבי מבלי שיחסמו זה את זה , כל שיישאר מרחב תנועה נוח וקל בחלל החדר

 2. על דף משבצות שרטטו תרשים פשוט של החדר , רוב החדרים הם סטנדרטיים בצורת מלבן , אולי עם נישה כל שהיא , מקמו את הדלת בתרשים ואת החלון , היעזרו במשבצות לפרופורציות נכונות

 3. הגדרת זמן ותקציב

 4. שופינג וירטואלי ! בניית לוח מוצרים/ לוח השראה

 5. לביצוע: יש לכם השראה, בחרתם בדיוק את המוצרים שצריך לחדר מהמם ועמדת בתקציב. מצוין!עכשיו הגיע הזמן לבצע. לרכוש ולהזמין זה השלב הפשוט והנחמד יותר, כי הכל (כמעט, לרוב) הוחלט מראש.

להרכיב את החדר זו כבר המשימה האמתית, שכדאי למצוא במי להיעזר כוללת: עבודות צביעה, הדבקת טפט, הרכבת ריהוט, תליית מדפים, וילונות ותמונות וסידור כל הפרטים. הכל בהתאם לתוכנית שבניתם .
6 צפיות0 תגובות

תגובות


bottom of page